Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

ESG INSPIRE: Úvodné networkingové stretnutie členov ESG KLUBU

13. júna 2024 @ 17:00 - 20:00

29€

Spájame slovenskú komunitu podnikateľov a manažérov, ktorí sa aktívne zaujímajú o udržateľnosť biznisu. ESG KLUB rýchlo naberá nových členov zo všetkých podnikateľských odvetví. Je to dôkaz, že o vzdelávanie, inšpiráciu a networking v téme ESG je medzi firmami veľký záujem. Naše networkingové stretnutia sme nazvali ESG INSPIRE.

ESG INSPIRE

Na podujatiach ESG INSPIRE sa primárne budeme zameriavať na odovzdávanie skúseností s implementáciou ESG podľa hesla “firmy firmám”, odporúčania na konkrétne ESG nástroje a služby a na podporu tým, ktorí s ESG iba začínajú. Zároveň si od týchto stretnutí sľubujeme, že pomôžu k vytvoreniu komunity firiem, ktoré sa na ESG nepozerajú ako na prekážku, ale ako na príležitosť.

Hostia, program a témy prednášok

Plníme, čo sme sľúbili a organizujeme prvé networkingové stretnutie pre členov ESG KLUBU v priateľskej a neformálnej atmosfére. Vďaka nemu sa budeme môcť lepšie spoznať, zažiť užitočné prednášky a pri chutnom občerstvení položiť základy profesionálnym a možno aj kamarátskym vzťahom. Cieľom je Vás inšpirovať, zdieľať príklady z praxe a poskytnúť priestor pre vzájomný networking.

Tomáš Svoboda, Co-founder & CEO SUSTAINOVA

Téma prednášky: Máte v ESG a udržateľnosti chaos a potrebujete pomoc? Ako začať a ako nájsť jednoducho a za prijateľnú cenu experta na ktorúkoľvek oblasť ESG?

Peter Škyrta, Sustainability Manager, KPMG na Slovensku

Téma prednášky: Bod zlomu v ESG. Aké sú zákonné povinnosti firiem podľa novej legislatívy?

Daniel Rabina, CEO GreenTalk, Co-founder ESG KLUB

Téma prednášky: Greenwashingu odzvonilo. Máme dva roky na analýzu firiem a úpravu marketingovej komunikácie.

Súčasťou programu je aj predstavenie vybraných firiem – členov ESG KLUBU – formou krátkych pop-up vystúpení. Firmy stručne priblížia svoje aktivity v oblasti udržateľnosti a prístup k ESG.

Podrobnejšie informácie o celom programe sú vyhradené pre členov ESG KLUBU v komunitnej aplikácii ESG KLUBU.

Kapacita podujatia je limitovaná na 40 účastníkov. Prednosť prioritne dostávajú členovia ESG KLUBU.

 

Informácie o hosťoch

Tomáš Svoboda je český podnikateľ s úspešným exitom firmy v Juhovýchodnej Ázii, investor a mentor. Spoluzakladateľ globálnej business sustainability platformy Sustainova. Člen niekoľkých impact globálnych skupín ako VOYAGERS, Bridge for Billions a Entrepreneurs Organization, v ktorej zároveň pôsobí ako globálny Champion pre Sustainability & Impact pre 18,000+ podnikateľov a spoluorganizuje impact eventy po svete ako Impact Day v Londýne, alebo EO United Nations Summit v NYC. V roku 2024 bol zároveň vybraný do 3-ročného MIT Entrepreneurial Masters Program, ktorý vyberá každý rok iba 68 podnikateľov z celého sveta.

Peter Škyrta je manažér udržateľnosti v KPMG na Slovensku, kde pomáha klientom v rôznych odvetviach implementovať a zlepšovať ich udržateľnosť a postupy v oblasti ESG. S viac ako 16-ročnými odbornými skúsenosťami v tejto oblasti má bohaté skúsenosti s implementáciou systémov riadenia životného prostredia, zdravia a bezpečnosti (EHS) a ESG, výpočtom emisií skleníkových plynov (GHG) a auditmi v oblasti  environmentálneho due diligence. Jeho poslaním je pomáhať klientom dosahovať ich ciele v oblasti udržateľnosti a vytvárať hodnoty pre ich zainteresované strany a budúce generácie. Marketingová agentúra Data on Steroids ho zaradila do TOP 100 najvplyvnejších tvorcov obsahu (kategória udržateľnosť) na slovenskom LinkedIn-e.

Daniel Rabina je CEO komunikačnej a PR agentúry GreenTalk a spoluzakladateľ ESG KLUBU. Svoje komunikačné skúsenosti v oblasti udržateľnosti uplatňuje aj ako porotca hodnotenia Green Brands Slovakia a oceňovania ESG AWARDS Slovensko. Aktívne popularizuje tému ESG, udržateľnosti firiem a prevencie pred greenwashingom. Medzi jeho klientov patria spoločnosti KOSIT, ewia, MH Teplárenský holding, PW Energy a WOOD & Company. Od roku 2013 tvorí autorskú dvojicu s Adelou Vinczeovou v televíznom projekte Trochu inak s Adelou, v roku 2018 sa jeho pôsobenie rozšírilo o pozíciu producenta. Je doktorandom politológie na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Miesto eventu

Náš prvý ESG INSPIRE sa uskutoční v unikátnych priestoroch bratislavského ZONE office. Inštrukcie k príchodu: Zone Office, Bratislava – budova BBC5 / vchod A – vľavo vedľa Unicredit Bank. Parkovanie je možné pred budovou (cena: 3 EUR / hod).

Užijete si atmosféru moderného a multifunkčnho konceptu, ktorý prepája kancelárie, spoločenské priestory, coworking a podcastové štúdio.

Sledujte nás.

Sledujte nás.
Staňte sa členom


Podrobnosti

Dátum:
13. júna 2024
Čas:
17:00 - 20:00
Cena:
29€

Organizátor

ESG KLUB
Email
info@esgklub.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Zone Office
BBC 5, Plynárenská 7
Bratislava, Slovenská republika
Hore