Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

ESG FOCUS: Bod zlomu v ESG. Aké sú zákonné povinnosti firiem podľa novej legislatívy?

14. júna 2024 @ 13:30 - 15:00

Zadarmo

Je to tu. Národná rada Slovenskej republiky schválila transpozíciu Smernice Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2022/2464 známu ako CSRD do slovenskej legislatívy. Konkrétne novelou Zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve a Zákona č. 423/2015 Z.z. o štatutárnom audite. Obidve novely nadobúdajú účinnosť 1.júna 2024. Definitívne sa tak končí obdobie “raz to príde”. Vstupujeme do éry “je to tu a musíme sa s tým vysporiadať”.

Slovenské firmy si kladú nespočetné množstvo otázok a my v ESG KLUBE chceme byť ich sprievodcom, uľahčujúcim orientáciu v neľahkej téme. Aj preto sme sa rozhodli zorganizovať bezplatný webinár ESG FOCUS, prostredníctvom ktorého prinesieme základný prehľad o nových legislatívnych povinnostiach v oblasti ESG.

Program

Na webinári ESG FOCUS sa dozviete odpovede na tieto otázky:

  • Aké povinnosti firmám vyplývajú z prijatých noviel zákonov?
  • Ktorých firiem sa povinnosti týkajú už teraz a ktorých neskôr?
  • Prečo sú nové povinnosti dôležité pre všetky firmy bez ohľadu na ich veľkosť?
  • Je ESG iba o povinnostiach alebo aj o príležitostiach?

Hostia 

Hostia:

  • Gabriela Hetényiová – ESG Reporting Manager, KPMG na Slovensku
  • Peter Škyrta – Sustainability Manager, KPMG na Slovensku

Moderátor:

    • Daniel Rabina – Co-founder ESG KLUB, CEO Green Talk

Informácie o hosťoch

Peter Škyrta je manažér udržateľnosti v KPMG na Slovensku, kde pomáha klientom v rôznych odvetviach implementovať a zlepšovať ich udržateľnosť a postupy v oblasti ESG. S viac ako 16-ročnými odbornými skúsenosťami v tejto oblasti má bohaté skúsenosti s implementáciou systémov riadenia životného prostredia, zdravia a bezpečnosti (EHS) a ESG, výpočtom emisií skleníkových plynov (GHG) a auditmi v oblasti  environmentálneho due diligence. Jeho poslaním je pomáhať klientom dosahovať ich ciele v oblasti udržateľnosti a vytvárať hodnoty pre ich zainteresované strany a budúce generácie. Marketingová agentúra Data on Steroids ho zaradila do TOP 100 najvplyvnejších tvorcov obsahu (kategória udržateľnosť) na slovenskom LinkedIn-e.

Gabriela Hetényiová je ESG manažérkou v KPMG na Slovensku. Má viac ako 15 ročné skúsenosti v oblasti auditu z rôznych oblastí, napríklad výroba, automobilový priemysel, retail, distribúcia, leasingové spoločnosti. Tiež sa venuje konzultáciám pri definovaní, nastavovaní a implementácii ESG stratégií pre klientov v rôznych odvetviach. Ako lektorka prednáša na odborných konferenciách v enviro oblastiach (Atlas Fórum VÚB nadácie).

Daniel Rabina je CEO komunikačnej a PR agentúry GreenTalk a spoluzakladateľ ESG KLUBU. Svoje komunikačné skúsenosti v oblasti udržateľnosti uplatňuje aj ako porotca hodnotenia Green Brands Slovakia a oceňovania ESG AWARDS Slovensko. Aktívne popularizuje tému ESG, udržateľnosti firiem a prevencie pred greenwashingom. Medzi jeho klientov patria spoločnosti KOSIT, ewia, MH Teplárenský holding, PW Energy a WOOD & Company. Od roku 2013 tvorí autorskú dvojicu s Adelou Vinczeovou v televíznom projekte Trochu inak s Adelou, v roku 2018 sa jeho pôsobenie rozšírilo o pozíciu producenta. Je doktorandom politológie na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Ďakujeme za záujem. Prihlasovanie na ESG FOCUS bolo ukončené.


Podrobnosti

Dátum:
14. júna 2024
Čas:
13:30 - 15:00
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
www.esgklub.sk

Miesto udalosti

Online

Organizátor

ESG KLUB
Email
info@esgklub.sk
View Organizátor Website
Hore